W pogoni za Amazonem: eBay Fulfillment oraz
eBay Shipping

Dlaczego ograniczać się do Fulfillment by Amazon?

Czy wiesz, że eBay również oferuje fulfillment? Możesz składować swoje towary dla wszystkich kanałów w magazynach eBay/Fiege i po otrzymaniu zamówienia produkt zostanie zapakowany oraz wysłany do kupującego. Łatwy i szybki sposób na status eBay Plus dla Twoich aukcji!

Doświadcza tego codziennie coraz więcej naszych klientów, którzy oprócz własnej logistyki oraz FBA, używają również eBay Fulfillment. W połączeniu z Plentymarkets wszystkie procesy możesz zautomatyzować tak, aby Twoi klienci zawsze otrzymywali produkty jak najszybciej, z najkorzystniejszego dla nich magazynu.

eBay.de podążając śladami Amazona uruchomił dwie nowe usługi w Niemczech: eBay Fulfillment i eBay Shipping. Dzięki nowym propozycjom magazynowania i wysyłki w stylu FBA oraz rozwiązaniom logistycznym, sprzedawcy mogą teraz w jeszcze łatwiejszy sposób oferować dostawę następnego dnia.

Program fulfillment jest realizowany we współpracy z Fiege, Hermes i Plentymarkets, a eBay Shipping z DPD.

Sprzedawcy korzystający z fulfillmentu eBaya automatycznie kwalifikują się do usługi eBay Plus, czyli odpowiednika abonamentu Amazon Prime.

eBay Plus, to dla kupującego szybka i bezpłatna dostawa premium, bezpłatne zwroty i dostęp wyłącznie do rzetelnych sprzedawców. Dla sprzedawców eBay Plus oznacza to lepszą widoczność, zwroty opłacone w serwisie eBay, a nawet o 20% tańszą prowizję od sprzedaży.

„Jako wiodąca globalna firma handlowa uważamy, że logistyka ma strategiczne znaczenie dla poprawy doświadczeń kupujących i sprzedających na naszej platformie” – powiedział Michael Pasch z eBay Loyalty & Logistics. „Dzięki naszym nowym usługom logistycznym pomagamy sprzedawcom spełniać stale rosnące wymagania kupujących w zakresie szybkiej i niezawodnej dostawy. Jednocześnie sprzedawcy będą mogli skorzystać ze wszystkich zalet eBay Plus”.

Czy eBay może konkurować z Amazonem?

eBay w ostatnich latach musiał mierzyć się z ogromną krytyką ze strony sprzedawców i kupujących, gdyż pozostawał on daleko w tyle za Amazonem z powodu braku usługi fulfillment. Amazon zdążył zdominować rynek e-commerce w Niemczech, ale eBay w końcu się obudził. Jednak w związku z wciąż dużym udziałem rynkowym eBaya ma on dużą szansę na poprawę atrakcyjności dzięki eBay Fulfillment zarówno wśród kupujących, jak i wśród sprzedawców.

Zwłaszcza po doświadczeniach z pandemią wielu sprzedawców mocno się zawiodło na Fulfillment by Amazon. Doświadczyli na własnej skórze, że podobnie jak kanały sprzedaży, również logistykę i fulfillment warto zdywersyfikować.

Wkrótce opublikujemy case-study z doświadczeniami sprzedawców codziennie korzystający z eBay Fulfillment.

Więcej informacji na temat eBay Fulfillment oraz Plentymarkets znajdziesz na www.setup.pl/plentymarkets oraz info@setup.pl.

 

Bezpłatny wstępny audyt prawny wybranego niemieckiego sklepu/konta na marketplace

Wysyłając poniższy formularz wyrażasz zgodę na otrzymywanie drogą mailową informacji handlowych oraz informacji o tym webinarze oraz o kolejnych wydarzeniach organizowanych lub współorganizowanych przez Setup.pl Sp. z o.o., oraz przetwarzanie w tym celu danych osobowych z możliwością rezygnacji w każdej chwili mailem na adres: info@setup.pl.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane