Papadopoulos

czyli o tym, jak zaoszczędzić 4.000€ dzięki współpracy z Setup.pl

O kliencie

Paweł Papadopoulos, polski przedsiębiorca, sprzedawca mebli na eBayu oraz właściciel sklepu internetowego www.gutemoebel24.de.

Sytuacja wyjściowa

Klient zgłosił się do nas kilka tygodni po otrzymaniu upomnienia i podpisaniu deklaracji o zaniechaniu (Unterlassungserklärung). Powodem tego było informowanie (w opisie jednego z oferowanych produktów na eBay) o gwarancji bez ustawowo wymaganych informacji o warunkach tej gwarancji.

Gdy pan Papadopoulos skontaktował się z nami, strona upominająca nałożyła na niego karę w wysokości 5.000€ za ponowne, niewłaściwe informowanie klientów o udzielanej gwarancji. A ponieważ wcześniej podpisał deklarację, że tego błędu już nie popełni (poprzez niedopatrzenie jednak to zrobił) strona przeciwna miała pełne prawo, by nałożyć na niego karę umowną z tytułu niedostosowania się do postanowień wynikających z deklaracji o zaniechaniu.

W momencie, gdy klient się do nas zgłosił pozostało zaledwie kilka dni do terminu upłynięcia ultimatum dotyczącego opłacenia kary umownej. Zadziałaliśmy natychmiast i po przedstawieniu klientowi naszej oferty zawarliśmy umowę o współpracy w ramach naszego popularnego abonamentu ochrony prawnej.

Działania Setup.pl

W ciągu kilku godzin nasz zespół zebrał pełną dokumentację. Po briefingu z prawnikami przygotowaliśmy strategię obniżenia skutków finansowych i prawnych.
Strona przeciwna powoływała się na aukcję, która nie wykazywała od roku żadnej sprzedaży. Ta kwestia znacznie ograniczyła wagę argumentacji strony przeciwnej o rzekomej szkodzie wyrządzonej przez firmę pana Papadopoulosa jego konkurentom.
Kolejnym argumentem było przedstawienie wyników finansowych, które ze względu na sezonowość produktu oraz okres wakacyjny były bezwartościowe. Nietrudno było zatem udowodnić, że pan Papadopoulos nie miał przychodów z aukcji, która zawierała błąd prawny.

Rezultaty

Negocjacje spowodowały, że strona przeciwna była zmuszona do obniżenia kary umownej z 5.000€ na 1.000€. Ponadto, strona przeciwna zgodziła się na spłatę kary umownej w ratach.

Masz podobny problem?

The Big Oxmox advised her not to do so, because there were thousands of bad
Commas, wild Question Marks and devious Semikoli

Bezpłatny wstępny audyt prawny wybranego niemieckiego sklepu/konta na marketplace

Wysyłając poniższy formularz wyrażasz zgodę na otrzymywanie drogą mailową informacji handlowych oraz informacji o tym webinarze oraz o kolejnych wydarzeniach organizowanych lub współorganizowanych przez Setup.pl Sp. z o.o., oraz przetwarzanie w tym celu danych osobowych z możliwością rezygnacji w każdej chwili mailem na adres: info@setup.pl.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane