Usługi VAT Compliance
na terenie całej Europy

amavat® wspiera europejskich przedsiębiorców, specjalizujących się w internetowym handlu transgranicznym, a także przejmuje złożone procesy międzynarodowych rozliczeń podatkowych. 

amavat® oferuje następujące usługi: 

  • rejestracje VAT i wyrejestrowanie VAT, 
  • składanie deklaracji VAT (VAT Compliance), 
  • składanie deklaracji Intrastat,
  • rejestracje do procedury OSS w Polsce i Niemczech,
  • składanie deklaracji OSS w Polsce i Niemczech,
  • międzynarodowe doradztwo podatkowe dzięki sieci współpracy z ponad 30 kancelariami podatkowymi na terenie całej Europy.

amavat® wspomaga swoich Klientów w prowadzeniu międzynarodowej działalności zgodnie z europejskimi przepisami w zakresie podatku VAT oraz pomaga przezwyciężyć trudności formalno-prawne, z którymi przedsiębiorstwa mogą się zetknąć realizując transakcje transgraniczne. 

Wieloletnie doświadczenie i indywidualne podejście pozwalają zapewnić wysoką jakość oferowanych usług i w pełni odpowiadać na potrzeby klientów, dynamiczny rozwój rynku e-commerce i zmieniające się trendy.  

Współpraca

Kraje, w których amavat® rejestruje do VAT
AustriaBelgia
BułgariaChorwacja
CyprCzechy
DaniaFinlandia
FrancjaGrecja
HiszpaniaHolandia
IrlandiaLitwa
LuksemburgMalta
NiemcyPolska
PortugaliaRumunia
SerbiaSłowacja
SłoweniaSzwajcaria
SzwecjaWęgry
Wielka BrytaniaWłochy
Sieć amavat®

Sieć amavat® jest wspólną inicjatywą wybranych firm członkowskich HLB specjalizujących się w usługach i rozwiązaniach w zakresie zgodności z przepisami VAT. Organizacja HLB jest ogólnoświatową siecią niezależnych firm księgowych i doradców biznesowych.

Posiadając 50-letnią historię innowacji, współpracy i poświęcenia na pomoc klientom w rozwoju ponad granicami. Dzięki sile 27485 profesjonalistów w 153 krajach, amavat® łączy lokalną wiedzę i globalne możliwości, aby zaspokoić Twoje potrzeby. Członkowie HLB są lokalnie zakorzenieni w swoich lokalnych społecznościach, ale są blisko związani z profesjonalistami z całego świata.

amavat® wspiera i wspomaga naszych klientów w ich rozwoju w kraju i w całej Europie, zapewniając stałą, wysokiej jakości obsługę klienta i spersonalizowaną obsługę, niezależnie od miejsca, w którym prowadzisz działalność.

W amavat® współpracujemy z kancelariami partnerskimi ze wszystkich obsługiwanych przez nas krajów Europy. Dzięki temu nie musisz już szukać usług podatkowych w każdym kraju, w którym prowadzisz sprzedaż, czy samodzielnie zajmować się czasochłonnymi i skomplikowanymi procedurami lokalnych organów podatkowych. Możesz powierzyć te procesy naszym specjalistom VAT, posiadającym wiedzę i wieloletnie doświadczenie w obsłudze firm z branży e-commerce.

Technologia i integracje

Przedsiębiorstwa z sektora handlu elektronicznego stoją przed comiesięcznym wyzwaniem przygotowania dużej ilości danych dotyczących transakcji (sprzedaż, zwroty i transfery magazynowe) w taki sposób, że baza danych może zostać wykorzystana jako baza do zapłacenia podatku od sprzedaży odpowiednim organom podatkowym.

Jako że dane te są już dostępne w odpowiednich presystemach (np. JTL, Pentymarkets, Afterbuy, różne systemy ERP itp.) od sprzedawców internetowych, którzy sprzedają swoje produkty na różnych platformach, sensowne jest ich automatyczne wykorzystanie do obliczenia podatku VAT bez dalszej ręcznej interwencji.

amavat® jest stale zaangażowany w rozwój zintegrowanych rozwiązań z wybranymi partnerami, które umożliwiają firmom z sektora eCommerce korzystanie z tych systemów oprogramowania w celu automatycznego przygotowania danych w naszym formacie amavat® i przesłania ich do nas drogą elektroniczną w celu spełnienia zobowiązań dotyczących europejskich przepisów w zakresie podatku VAT. Wspieramy naszych klientów w optymalnym wykorzystaniu inwestycji w systemie informatycznym i jednocześnie w bardzo efektywny sposób przestrzegamy złożonych europejskich przepisów dotyczących podatku VAT, dostarczając kompletny dowód wszystkich wygenerowanych dokumentów.

Najważniejsze usługi

Rejestracja do VAT UE

Prowadzisz sprzedaż online w różnych krajach Europy? Potrzebujesz zarejestrować swoją działalność do VAT? Niepokoi Cię myśl o wypełnianiu wielu formalności w obcych językach i w oparciu o różniące się od siebie przepisy lokalne?

Deklaracje VAT

Po zarejestrowaniu się do celów podatku VAT w wybranym kraju, będą Państwo zobowiązani do składania okresowych ustawowych deklaracji. W szczególności należy złożyć deklarację VAT (zazwyczaj co miesiąc lub kwartał), która podsumowuje wszystkie transakcje podlegające opodatkowaniu, które przedsiębiorstwo dokonało w tym okresie.

Miesięczne sprawozdania

Ważne jest, aby mieli Państwo wgląd w swoje dane. Po przesłaniu comiesięcznego pliku do amavat®, wyślemy Państwu raport podsumowujący przesłaną transakcję i wiadomości weryfikacyjne. Pokaże on Państwa dane na koniec każdego miesiąca oraz aktualny raport "narastający od początku roku" (YTD) przesłany przez Państwa.